Funkcjonariusze z kłodzkiej drogówki podczas wczorajszej akcji pod nazwą „Prędkość” przede wszystkim kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

- Działania skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości. Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego powiatu z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Mundurowi podczas kontroli  sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów. W trakcie akcji 18 funkcjonariuszy ruchu drogowego dokonało 93 kontrole drogowe i ujawniło 64 przekroczeń dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali dwa uprawnienia do kierowania w związku przekroczeniem prędkości o co najmniej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wyniki te pokazują, że kierujący przekraczający dozwoloną prędkość, to wciąż duży problem na naszych dragach. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ponadto przypominają, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach.

Asp. sztab. Joanna Bielak