W roku 2017 dzięki staraniom starosty kłodzkiego i zarządu powiatu, zakończono budowę wiaduktu kolejowego w Bystrzycy Kł. Koszt budowy wyniósł ponad 2 mln zł., a to dopiero pierwsza część inwestycji.

Tuż przed Nowym Rokiem Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku uzyskał dofinansowanie na kontynuację zadania, które wraz z już wybudowanym wiaduktem będzie tworzyło całość szeroko zakrojonej inwestycji.

Z pulą ponad 4 mln zł. przewidziana jest przebudowa drogi powiatowej nr 3235 D, ulica Unii Lubelskiej         w Bystrzycy Kł. Droga po przebudowie wraz z wiaduktem, będzie służyła zarówno dla pojazdów wysokich TIR, dla transportu ciężarowego, dostawczego oraz lokalnej komunikacji.

Dziś z powodu zbyt wąskiego przejazdu na ulicy Unii Lubelskiej większy gabarytowo tabor samochodowy, podążający do przemysłowej części miasta, musi nadkładać drogi przez Domaszków, Długopole Górne, Długopole-Zdrój i Długopole Dolne. Po przebudowie ulicy Unii Lubelskiej,  mieszkańcy tych miejscowości  oraz kuracjusze przebywający w uzdrowisku Długopole – Zdrój w końcu będą mogli odetchnąć od wzmożonego ruchu ciężkich samochodów, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa na tym obszarze – zauważa  Piotr Marchewka z Zarządu Powiatu Kłodzkiego.

 Następnym etapem, który usprawni ruch komunikacyjny, będzie rozpoczęcie remontu drogi Długopole – Zdrój – Bystrzyca Kł. Po zakończeniu inwestycji na ulicy Unii Lubelskiej, Powiat Kłodzki odbuduje blisko 1,5 km drogi pomiędzy Długopolem Zdrój a Długopolem Dolnym. Przewidziany koszt wykonania tego zadania to 600 tys. zł.

Realizacja powyższych zadań, jak również już trwający remont drogi powiatowej z Bystrzycy Kł. do Spalonej, to były jedne z priorytetów dla tej kadencji zarządu powiatu – podsumowuje Piotr Marchewka. Łącznie w ciągu ostatnich 3 lat Powiat Kłodzki zainwestował w odbudowę dróg na terenie Gminy Bystrzyca Kł. ponad 20 mln. zł.