Na wniosek prokuratury z sąd aresztował na 3 miesiące 45-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna w ubiegły weekend ciężko pobili swojego znajomego. Na skutek odniesionych obrażeń 40–latek zmarł. Za czyn, którego się dopuścili grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Kłodzka otrzymali informację o ujawnionych w jednym z mieszkań zwłok 40-letniego mężczyzny.

O sprawie funkcjonariusze powiadomili miejscową prokuraturę. Na miejsce natychmiast została skierowana grupa operacyjno-dochodzeniowa, która wykonała czynności pod nadzorem prokuratora.

Policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy już następnego dnia ustalali osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka podejrzewanego o pobicie poprzez wielokrotne kopanie 40-letniego mężczyzny, co spowodowało obrażenia ciała, które doprowadziły do jego zgonu. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali też 38 i 48-letnich mieszkańców powiatu kłodzkiego. Okazało się, że tych dwóch mężczyzn wcześniej przed pobiciem wspólnie i w porozumieniu, poprzez wywiezienie samochodem 40-latka do lasu, pozbawili go wolności.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Kłodzku na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a 38 i 48 letnim mężczyznom zarzuty przestępstwa zmuszania do określonego zachowania i pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.