Sensacyjna końcówka sezonu LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Jeśli tylko potwierdzą się nieoficjalne wyniki 2. Rajdu Arłamów, tytuły Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski zdobędą Łukasz Habaj i Piotr Woś! Do samego końca trwała walka o zwycięstwo. Zadecydował punktowany Power Stage, na którym to właśnie Polacy okazali się lepsi, zdobywając trzy punkty. Triumfują również w całych zawodach.

Drugie miejsce w rajdzie i jednocześnie tytuły Wicemistrzów Polski padły łupem Francuzów, Bryana Bouffiera (który wraz z Xavierem Panserim wygrywał już trzykrotnie polski czempionat, w 2011 roku będąc także wicemistrzem) i jego pilota Thibaulta De La Haye (+12,8s, Ford Fiesta Proto). Przegrali Power Stage po ulicach Birczy o 4,6s. Do zdobycia tytułów mistrzów zabrakło im jednego punktu. Na podium klasyfikacji sezonowej staną także pechowcy finału, czyli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5).

Podium w Arłamowie uzupełnią Marcin Gagacki i Marcin Bilski (+6:25,5s, Mitsubishi Lancer Evo IX), dla których jest to najlepszy wynik w historii startów – poprawili czwarte miejsce z Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Za nimi uplasowali się zdobywcy trzeciego miejsca na Power Stage, Mariusz Stec i Łukasz Włoch (+6:40,5s, Ford Fiesta Proto). Piątkę uzupełnili Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski (+6:58,2s, Citroen DS3 R3T) – Chmielewski tym samym nieoficjalnie wygrawa sezon w 2WD, po raz trzeci w karierze.

Szóste miejsce zajęli Grzegorz Musz i Bogusław Browiński (+9:07,0s, Renault Clio R3T), drudzy w ośce i klasie trzeciej. Miejsce siódme to Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba (+10:47,8s, Mitsubishi Lancer Evo IX), a ósme to zwycięzcy klasy 4F, Marcin Górny i Zbigniew Cieślar (+11:24,4s, Ford Fiesta R2). W dziesiątce znaleźli się jeszcze najszybsi w klasie HR2, Hubert Maj i Szymon Jasiński (+12:32,5s, Mitsubishi Lancer Evo VI), oraz drudzy w 4F, Igor Pietrzak i Michał Kłos (+13:04,6s, Ford Fiesta R2).

W OPEN 2WD zwyciężyli Robert Halicki i Tomasz Tkacz (Fiat Abarth 500), w klasie 4 Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (Ford Fiesta R2). W HR4 triumfowali Marcin Kurp i Ryszard Chlebowski (Honda Civic).