Młodzi mieszkańcy Kłodzka apelują o budowę nowego skateparku w mieście, ponieważ stary obiekt nie nadaje się do użytku.. co więcej, wszyscy czekają aż stanie się tam tragedia!

Miasto zapowiada od zeszłego roku powstanie nowego obiektu na terenie Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Obiekt ma posiadać nie tylko urządzenia typowe dla każdego skateparku, ale także miasteczko drogowe z elementami nauki jazdy na rowerze.

- Niestety to nie jest tylko kwestia nowych urządzeń - mówi Natalia Skierkowska, mieszkanka Kłodzka. - Nawierzchnia pod tymi, które są tam w tej chwili, jest tak zniszczona i nierówna, że wystarczy pięć minut deszczu i tworzy się tam jezioro. Toteż wpływa na to, iż urządzenia niszczą się trzy razy szybciej - mówi kłodzczanka.

Młodzież z Kłodzka nie daje za wygraną, powstał fanpage na Facebooku: Nowy Skatepark dla Kłodzka , na którym na bieżąco są udostępniane informacje na temat postępów w sprawie budowy nowego obiektu oraz dokumentacja zdjęciowa obecnego skateparku. Obiekty tego typu są już w mniejszch miastach powiatu kłodzkiego (Kudowa Zdrój, Szczytna) oraz mistach sąsiednich powiatów (Bielawa, Ząbkowice Śląskie)

- Decyzja o przyznaniu dofinansowania, a tym samym o budowie kompleksu, zapadnie w drugim kwartale 2016 roku. Koncepcja zagospodarowania w ten sposób części kłodzkiego ośrodka sportowego ma spore szanse powodzenia, zwłaszcza że jest tożsama z większym projektem, w którym uczestniczą okoliczne samorządy - mówi burmistrz Michał Piszko