15-letnia Anna Węgrzyn (UKS Śnieżnik Stronie Śl. - Lądek-Zdr.), uważana za jeden z większych od lat talentów w polskim kobiecym tenisie stołowym, zajęła w ostatni weekend w Pradze piąte miejsce w prestiżowym turnieju TOP 10 kadetek. Niewiele zabrakło jej do podium.

"W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, Ania wygrała dwa pojedynki, zaś z faworytką Azerką chińskiego pochodzenia Zhou Chuyi przegrała 3:4, mimo że prowadziła już 3:2 i 10-5 w szóstym secie. Miała aż pięć meczboli... Gdyby wygrała, skończyłaby turniej na drugiej lokacie" - powiedział PAP trener Leszek Kawa.

Z bilansem gier 5-4 Węgrzyn, na co dzień występująca na zapleczu ekstraklasy, uplasowała się piątej pozycji. Zwyciężyła Rosjanka Anastazja Kolisz 7-2; Węgrzyn z nią wygrała 4:1.

W przeszłości w tej imprezie (przed laty rozgrywana jako TOP 12) triumfowali Piotr Szafranek, Lucjan Błaszczyk i Jakub Dyjas oraz - rok temu - juniorka Natalia Bajor.

W dniach 21-29 października Węgrzyn wystąpi w reprezentacji Europy w World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata kadetek w chińskim Szanghaju.

16-17 1 WTK Seniorek.jpeg

W zakończonym w Wołowie I Wojewódzkim Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów mogliśmy oglądać bardzo dobry występ drugiej z sióstr - Katarzyny Węgrzyn. Zajęła drugie miejsce, premiowane bezpośrednim awansem do sobotniego turnieju podczas Grand Prix Polski.

Trzymamy kciuki za mieszkanki naszej gminy.