Zaledwie jeden procent wartości zajmowanego mieszkania komunalnego trzeba zapłacić na rzecz Gminy w przypadku jego wykupu przez dotychczasowego najemcę. To prawie za darmo, bo przy niektórych lokalach kwota wychodzi mniejsza od tej, jaką przyjdzie zapłacić u notariusza. Tak atrakcyjnej oferty w Bystrzycy Kłodzkiej długo nie było, a skoro jest, to władze samorządowe ją wydłużyły i na ten rok.

Bonifikata w wysokości 99 procent obejmuje tych najemców, którzy wnioski o wykup mieszkania lub budynków mieszkalnych złożą do końca 2016 r. Od 1 stycznia 2017 r., przy jednoczesnej sprzedaży wszystkich mieszkań w budynku, jak i pojedynczych ulga wynosić będzie 80 proc. To oznacza, że zajmowane lokum komunalne od Gminy nabędziemy za 20 proc. jego wartości.

Obraz na stronie pb-mieszkania2.jpg

W Bystrzycy Kłodzkiej i gminie  około 670 mieszkań ma status komunalnych

- Zwracam uwagę, że wykup mieszkania gminnego powoduje obniżenie opłat czynszowych. Jego właściciel ponosi koszty funduszu remontowego, jeśli taki istnieje, i związane z zarządzaniem nieruchomością – mówi Kazimierz Sołotwiński, prezes Zakładu Usług Komunalnych. – Szacuję, że średnia cena takiej opłaty za jeden metr kwadratowy tego typu mieszkania wynosi aktualnie około 2 zł

Obecnie ZUK administruje ponad 670 mieszkaniami gminnymi. W jakim stopniu ich najemcy skorzystają z kuszącej i niepowtarzalnej oferty nabycia niemal za darmo zajmowanego lokum, przekonamy się na koniec roku.