Na przełomie sierpnia i września uczniowie klas II, III i IV technikum budowlanego i zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w stażach w firmach budowlanych w Niemczech.Projekt nosi nazwę "Moja przyszłość to Europa - zagraniczne staże zawodowe" Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza młodzież zebrała bardzo dobre opinie i godnie reprezentowali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku i Powiat Kłodzki.
Projekt organizowany był przez Fundację "Learn Co" poniżej opinia Fundacji  o uczestnikach:

"Szanowny Panie Dyrektorze, w miniony weekend wróciłem z grupą ze stażu w Görlitz. Bardzo dziękuję ze wybranie i zgodę na udział tak  fantastycznej młodzieży. Bez upiększania przyznaję, że była to najlepsza grupa z jaką miałem okazję prowadzić. Bardzo mądra i dojrzała młodzież. Nie było sytuacji problemowych, ani problemów z dyscypliną. Poznałem wspaniałych młodych ludzi, którzy byli zaangażowani w to co robią i chcieli się uczyć. Zadania jakie wykonywali wypełnili z dużą dokładnością. Może zabrzmi to komicznie, ale były to osoby, które potrafiły wymyślić mądre i skuteczne rozwiązanie do problemów z jakimi przyszło się spotkać w trakcie praktyk."