Do matury coraz bliżej. Mają tego świadomość uczniowie i uczennice ostatniej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Sylwestra Kaliskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas minionego weekendu – wraz ze swoimi nauczycielami – uczestniczyli w balu studniówkowym. Impreza odbyła się w położonych wśród gór Wójtowicach – w tamtejszym hotelu „Pod Dębem”.

Obraz na stronie pb-matura1.jpg

Od młodzieży były podziękowania dla dyrekcji i wychowawców za kilkuletnią naukę, współpracę i rozwijanie zainteresowań. Dyrektor Dorota Łakucewicz w imieniu grona nauczycielskiego życzyła tegorocznym absolwentom powodzenia w uzyskaniu indeksów bądź na zaplanowanej drodze zawodowej, przede wszystkim jednak pomyślnego wyniku na maturach.

Obraz na stronie pb-matura2.jpg

Później nadszedł czas tańców i swawoli, do których uczestnicy studniówki weszli w rytm poloneza. W tym dniu szczególną uwagę zwracały może nie kreacje balowe, co czerwone podwiązki eksponowane od czasu do czasu przez młodą piękniejszą płeć. Od lat są symbolem walki o szczęście w życiu.

Obraz na stronie pb-matura3.jpg

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma dołącza się do życzeń płynących dla wszystkich tegorocznych absolwentów szkół średnich z miasta i gminy z okazji wkraczania przez nich w okres dorosłości.