5 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Bohaterów Getta w Kłodzku odbyły się półfinał i finał trzynastej edycji Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Zwycięzcą tegorocznej 13 edycji konkursu został Marek Adaszyński z Alternatywnego Liceum w Kłodzku.

W części półfinałowej uczniowie  pisali test z zakresu przyrody i ekologii, a pięcioro uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów, zakwalifikowało się do ścisłego finału, w którym odpowiadali na pytania komisji konkursowej pod przewodnictwem wicestarosty Małgorzaty Jędrzejewskiej-Skrzypczyk. W skład komisji wchodzili: Józef Kołt – Przewodniczący Komisji  Ochrony Środowiska i Rolnictwa RPK, Jerzy Gara – prezes Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Jerzy dla Jeży”, Tomasz  Mazur – przedstawiciel Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Joanna Zawadzka  – dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Zwycięzcą tegorocznej 13 edycji konkursu został  Marek Adaszyński z  Alternatywnego Liceum w Kłodzku.  II miejsce zajęła Aleksandra Majerska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w  Kłodzku, III – Oskar Paździorko z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju , IV – Mateusz Borowczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, a V – Paulina Różak z Regionalnej  Szkoły Turystycznej w Polanicy- Zdroju. Nagrodę otrzymała również szkoła, której uczeń został laureatem I nagrody, czyli Alternatywne Liceum w Kłodzku.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.